Rekordowa oglądalność. Ogromne emocje. Nieprawdopodobne zwycięstwo. Tak z pewnością możemy określić Ligę Mistrzów i niezwykłe zwycięstwo Vive Tauron Kielce w piłce ręcznej. Tak szczególne i wyjątkowe, bo wywalczone rzutami karnymi.

Vive mistrzem LM

Vive Tauron Kielce w niedzielę 30 maja w spektakularnych okolicznościach wygrała rozgrywki Ligi Mistrzów. Wielka walka, finał na naprawdę wysokim poziomie, seria rzutów karnych, dzięki której drużyna mogła cieszyć się z wygranej. Walcząc z węgierskim MVM Veszprem dokonała cudu, wręcz rzeczy nierealnej. W ciągu 10minut odrobiła dziewięć bramek straty, a w zaledwie trzy sekundy przed końcowym gwizdkiem, doprowadziła do dogrywki. W niej nie udało się wyłonić ostatecznie zwycięzcy, dlatego też o wszystkim miały zadecydować rzuty karne. I zadecydowały.

Oglądalność tego meczu wynosiła 213tysięcy widzów, co jest rekordem, jeśli chodzi o transmisję spotkań piłki ręcznej na antenach nc+. W końcowym momencie meczu sięgając nawet do 320tysięcy osób przed telewizorami. Na żywo również nie zabrakło zwolenników piłki ręcznej, bowiem na widowni zasiadło aż 160tysięcy kibiców.

Ten puchar w Lidze Mistrzów został zdobyty naprawdę w bardzo zaskakujący, wręcz nierealny, ale na pewno zasłużony sposób. Możemy jedynie pogratulować kieleckiej drużynie, życząc jej jeszcze więcej sukcesów, niezwykłych spotkań i takich rewelacyjnych wygranych.