Już 1 września 2017 o godzinie 20.45 meczyk Dania - Polska w ramach El. MŚ w Rosji 2018. Kolejny 4 września Kazachstan - Polska g. 20.45. Potem 5 października meczyk Armenia - Polska g. 18.00 i 8 października Polska - Czarnogóra także o 18.00.

Dania Polska

 

Po sześciu kolejkach eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji w 2018 roku, Polska drużyna jest w bardzo komfortowej sytuacji – zajmuje pierwsze miejsce w grupie E z 16 punktami na koncie. Drużyna Adama Nawałki nie jest jednak jeszcze pewna awansu.

Do tej pory biało-czerwoni są niepokonani w eliminacjach do Mundialu. Wygrali pięć spotkań, jedno zremisowali. Walczą w grupie E z Danią, Rumunią, Czarnogórą, Armenią i Kazachstanem. Grupa w powszechnym odbiorze i przez ekspertów nie jest uznawana za specjalnie trudną, jednak Polacy na początku zmagań zaliczyli wpadkę, zaledwie remisując z Kazachstanem w Astanie 2 do 2. Potem było już tylko lepiej.

Wygraliśmy 3 do 2 z Danią oraz z Armenią skromnie 1 do 0. W czwartej rundzie drużyna Nawałki pokazała klasę rozbijając Rumunię 3 do 0 w Bukareszcie. Ta wygrana pozwoliła nam wskoczyć na lidera grupy E i pozycji tej do tej pory nie oddaliśmy. Pomocna w tym okazała się wpadka Czarnogóry, która zanotowała w tej samej rundzie pierwszą porażkę w fazie eliminacyjnej, ulegając Armenii 2 do 3. W piątej kolejce doszło do starcia dwóch głównych pretendentów do awansu – Polski i Czarnogóry i to my wyszliśmy z tej potyczki zwycięscy po golu Roberta Lewandowskiego.

Ostatni jak do tej pory mecz w eliminacjach Polacy rozegrali ponownie z Rumunią, którą pokonali w Warszawie 3 do 1. To zwycięstwo umocniło nas na pozycji lidera grupy E. Czarnogóra jest druga, z 10 punktami, trzecia jest Dania, choć także ma 10 punktów, ale gorszy bilans bramkowy. Rumunia i Armenia mają po 6 punktów, a Kazachstan tylko dwa.

W rundzie jesiennej, która rozpocznie się 1 września, zmierzymy się na wyjeździe z Danią i Armenią oraz u siebie z Kazachstanem i Czarnogórą. Bezpośredni awans na MŚ 2018 daje zajęcie pierwszego miejsca w grupie, drugie już tego nie gwarantuje – osiem najlepszych spośród tych drużyn zagra w barażach.

Jak sprawy się mają w innych grupach eliminacji strefy europejskiej? W grupie A wyrównana walka – Szwecja i Francja na czele z 13 punktami. Grupie B przewodzi Szwajcaria z kompletem punktów – 18. Goni ją Portugalia z 15 punktami na koncie. Niemcy wygrali wszystkie swoje mecze w grupie C i jej liderują, druga Irlandia Płn. ma 13 punktów. Serbia i Irlandia zajmują pierwsze lokaty w grupie D z 12 punktami każdy. W grupie F pierwsze miejsce przypada Anglii z 14 punktami, za nią jest Słowacja z 12. Grupa G to rozgrywka między gigantami Włochami a Hiszpanią, na razie drużyny idą równo, uzbierały po 16 punktów. Tyle samo ma przewodnicząca Grupie H, Belgia, druga jest Grecja mająca 12 punktów. W grupie I Chorwacja i Islandia zgromadziły po 11 punktów.

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy